בבתים רבים אשר מבקשים לגדל או לאמץ חיית בית יש עדיפות ברורה לחתולים. החתול הינו חיה נוחה, שאינה מרעישה, בדרך כלל, יודעת להסתדר בעצמה ואין צורך להקדיש לה שעות טיול. היא גם מסוגלת לצוד עכברים ובכך היא יכולה לסייע בהרחקתם מהבית. החתול הינו חיה נקייה ואין צורך לתת לו תשומת לב רבה ומיוחדת. בעל חתול צריך לדאוג לצרכיו, ובין היתר הוא ירכוש עבורו מיטה מתאימה שתשמש אותו למנוחה ולהתכרבלות בעת המנוחה, ומדובר בממוצע של בין 13 ל-16 שעות שינה ביום.

בחירה מוצלחת

בחירת מיטות לחתולים צריכה להיעשות בהתאמה מוחלטת לגודל החתול, לצרכיו, וכמובן למידת התאמתו לאופי הבית. המיטה נמצאת בתוך הבית וכדאי שהיא תותאם לאופי הריהוט ולצבעו בחדר שאליו היא מיועדת. חתולים מעדיפים להתכרבל במקומות חמימים וחשוכים כי שם הם מרגישים בנוח ובביטחון. לכן, צריך למצוא מיטה בה הם יהיו מסוגלים להתכרבל בנוחיות, אולם חשוב שהיא לא תהיה גדולה מדי בשל תחושת הביטחון שהיא צריכה להקנות לחתול.

סוגי מיטות

רצוי לקנות מיטה מבד עמיד לשריטות של ציפורניים, שכן חתולים נוהגים לשרוט חפצים שונים, וכדאי שהמזרון או המיטה יהיו עמידים לזמן רב. מזרון קרוע שתוכנו מתפזר יכול להיות לא נעים לחתול. חתולים אוהבים לישון על מרבצים מרופדים או על בדים שונים, וניתן לבחור בסוגי ריפודים או מצעים מבד על פי הטעם והצרכים. יש שישקיעו בבדים יקרים ויש שיחפשו בדים פשוטים, והכול נעשה על פי היכולות הכספיות ומידת ההשקעה של הבעלים בחתולי המחמד שלהם. חתולים רבים אוהבים מיטות אליפסה שהרביצה בהם נוחה ובטוחה.

רכישה בחנות מקצועית

כדאי לחפש ולמצוא חנות או אתר אינטרנט מקצועיים לממכר מיטות לחתולים וציוד אחר שמשמש אותם ואת בעליהם. חנות מקצועית מוכרת ציוד איכותי שעשוי מחומרים עמידים ויפים. כדאי למצוא אחת שבה ניתן לקבל הדרכה וייעוץ בנושאים שונים הקשורים בעולם החתולים בכלל, ובנושאי השינה והרביצה שלהם בפרט. רכישה טובה ומתאימה תשביע את רצון החתול והוא ירצה לרבוץ במיטתו בשעות המנוחה שלו. בעלי הבית יהיו מרוצים מסיטואציה בה החתול יודע את מקומו בבית.