אנשים רבים אוהבים לגדל חיות מחמד בבתיהם מסיבות שונות. יש שמביאים כלב או חתול כדי שהילדים יגדלו עם בעל חיים בתוך הבית, ולדעתם, חיי הילד לצד בעל החיים מוסיף לו המון בטחון, רגישות, תחושת אחריות ועוד היבטים חיוביים. יש אנשים מבוגרים אשר רואים בבעלי חיים כחברים ושותפים לחיים. כלב  שמקבל את פני בעליו עם הגיעו הביתה עושה זאת בשמחה ובנאמנות, ובמקרים רבים, תחושת הבדידות נעלמת במחיצתו. אנשים אשר מגדלים חיות מחמד בבתיהם צריכים לדאוג לכל צרכיהם.

פינה אישית לכלב

מיטות לכלבים הן הכרח בכל בית מאחר וכך אפשר לתת לכלב  מקום ששייך רק לו. בהעדר מקום מסודר ירבוץ הכלב במקומות שונים בבית והדבר יקשה על החיים, יגרום ללכלוך במקומות שונים, לנשירת שיער ולהתרוצצות בלתי פוסקת אחר השאריות שמשאיר הכלב. ברגע שהכלב מחונך לרבוץ במיטה שהיא שלו, אזי הוא ישהה שם בשעות המנוחה שלו. כלבים רבים סובלים מדלקות פרקים, ולכן, מזרון או מיטות מרופדות יכולים להקל עליהם בשעת הרביצה, ומפחיתים את הסכנות לבריאותם.

הרגלי שינה של הכלב

יש הרבה סוגים של מיטות לכלבים וצריך למצוא את המיטה שמתאימה ביותר לשימושם. צריך להתאים את אורך רוחב וגובה המיטה למידות הכלב. יש מיטות קטנות שנועדו לכלבים שאוהבים לישון מכורבלים, ויש מיטות גדולות יותר בהן הכלב יכול לישון כשאיבריו מתוחים. לכל כלב יש הרגלים שונים וצריך לבדוק את אורכו כשהוא במצב שינה, ולהוסיף על כך מספר סנטימטרים כדי שיהיה לו מקום שינה מרווח. במידה והכלב הינו פעלתן, כדאי לרכוש מיטה עם בד עמיד וחזק, וכן הלאה.

מציאת מיטה מתאימה

כלבים נוהגים לישון בין 14 ל-16 שעות בממוצע ליממה ולכן, כדאי למצוא להם מיטות מתאימות, עם מזרנים בעובי הנכון. יש מזרנים אורטופדיים שמתאימים לכלבים בגילאים מבוגרים. ניתן, כמובן, לבחור בין מיטות עגולות, מיטות נצרים, מיטות ארוכות ועוד, וכן בצבעים שונים. כדאי לקנות את המיטות בחנויות או באתרים בעלי מוניטין שמוכרים מיטות לכלבים וחפצים אחרים נוספים לשימושו. רכישת מיטות איכותיות צריכה להיעשות בחנות שנותנת אחריות למוצריה, והשירות בה כרוך בייעוץ מתאים.