לכלב יש נוכחות בבית וצריך להתייחס אליו ולדאוג לצרכיו. הוא בן בית לכל דבר ונדרשת תשומת לב מתאימה לו ולצרכיו. בין היתר, יש צורך לדאוג לפינה משלו שבה הוא ירגיש בנוח, ובמקום זה מומלץ לשים מיטה מתאימה. פינה כזאת תשרת את צרכי הכלב , אבל, במידה רבה גם את צרכי בעליו. זה ימנע מהכלב, במקרים רבים, לרבוץ במקומות לא מתאימים כמו: על מיטות, על ספות יקרות, על שטיחים מיוחדים ועוד חפצים ופריטים שיש בבית.

מניעת לכלוך בבית

כלב הינו בעל שיער והוא משאיר שערות ושאריות שונות במקומות רבים בבית. על ידי הקניית הרגלי רביצה ושינה במיטה נוחה ניתן להפחית את הלכלוך שהוא גורם ואת הנזקים לרהיטים, שטיחים ועוד חפצים. כלבים נוהגים לישון בממוצע בין 13 ל-16  שעות ביממה, ורצוי שפרק שינה נכבד זה יבוצע במקום מתאים לכלב ולבעליו. בחירת מיטה לכלב צריכה להיעשות בהתאם לגודלו, לתכונותיו, לצרכיו ולצרכי בעליו. יש סוגים רבים של מיטות וצורתם צריכה להיות מותאמת למראה החדר בו הוא ישן.

גודל המיטה וצורתה

לפני רכישת מיטה לכלב מומלץ להתייעץ עם מומחים לנושא כדי שהרכישה תהיה מושכלת. יש צורך לקנות מיטה בהתאם לגודל הכלב, לצורת השינה שלו ועוד. צריך לבדוק איך הוא ישן, האם בצורה מתוחה או מכורבלת, מה גילו, האם הוא סובל מדלקות פרקים? מה מידת פעלתנותו? ועוד פרמטרים באופיו. לכלב פעיל כדאי לקנות מזרון מבד עמיד, כלב שסובל מבעיות פרקים יעדיף מזרן אורטופדי, כלב שישן בפישוט איברים זקוק למיטה שתהיה ארוכה ב 12 סנטימטר מעבר לאורכו המקסימלי וכן הלאה.

בחירת המיטה הרצויה

יש סוגי מיטות שמיועדים לכלבים ממינים שונים. יש מטות נצרים בעלי קומתיים, יש מיטות עגולות או ארוכות. ואחרות בעלי דפנות גבוהות. יש מבחר דגמים וצבעים של מיטות שעשויות מחומרים שונים, ומבדים רבים, לכל אחד צריך למצוא את המיטה המתאימה לכלבו. מומלץ לחפש ולמצוא חנות או אתר מקצועיים ובעלי מוניטין שמוכרות מיטות וציוד נוסף אחר בתחום. כדאי לבחור בחנות שיש לה מבחר גדול ואשר עובדת על פי כללי מסחר מקובלים והוגנים