בעיני אנשים רבים גידול חתול בבית היא בחירה מועדפת, והם יעדיפו חתול שקט שיכול לדאוג לצרכיו בעצמו על כלב בעל נוכחות שצריך לדאוג לו כל העת. חתול הינו חיה שקטה עם נוכחות קטנה יחסית. הוא אינו מרעיש, נקי, ויכול הסתובב חפשי מחוץ לבית מבלי לגרום נזקים שונים. יחד עם זאת, הוא אוהב את הפינה שלו ואוהב להתכרבל במקום קטן וחשוך, לישון על מצעי בד שונים ולהרגיש תחושת ביטחון. בעלים של חתולי בית ידאגו לאפשר לו את הצרכים הללו, ויבחרו עבורו מיטה מתאימה.

בחירת מיטה לחתול – בחירת מיטה מתאימה

מיטה לחתול צריכה להתאים לאופי הבית, לרהיטים בחדר בו היא ממוקמת ולצבעי הריפודים, הוילונות ועוד. אין זו משימה קשה מדי מכיוון שמיטה לחתול מגיעה בשלל צבעים, וצריך פשוט לבחור את הצבע המתאים. חתול אוהב להתכרבל במיטה בצורת אליפסה מכיוון שהיא מדמה התכרבלות של החתול בטבע. בנוסף לכך הוא אוהב לישון על מצעים רכים, וניתן לבחור בשלל בדים מסוגים שונים. יש שיעדיפו, בד דמוי פרווה, פליז או אחר. כדאי שכל הבדים יהיו ניתנים לרחצה, ומומלץ שהם יהיו עמידים לאורך זמן מפני שריטות ציפורניים ועוד.

מיטת חתול בפינה נוחה

חתול אוהב למצוא מקום חמים ונעים בחורף ומקום מוצל בקיץ החם. מיטה לחתול צריכה להתאים למקומות אלו, ובדרך כלל, אין בעיה של מידות, מכיוון שהחתולים הינם חיות קטנות יחסית, וכל פינה בבית תתאים מבחינה זאת. חתול אוהב לישון או לרבוץ במשך כ 13 עד 16 שעות בממוצע ביממה, ובעליו צריך להתאים לו מיטה נוחה ומרופדת היטב כדי למלא את צרכיו. חתול בית זקוק לחום ואהבה, ופינה נוחה יחד עם תשומת לב של בעליו בהחלט ינעימו לו את החיים כבן בית לכל דבר.

רכישה בחנות חיות מקצועית

מומלץ לחפש ולמצוא חנות או אתר שיש להם מבחר גדול מאוד של מיטות ומזרנים לחתולים, ובדרך כלל, ניתן לרכוש בהם את כל הציוד והפריטים שמיוצרים עבור חתולים, כלבים וחיות מחמד אחרות. כדאי לבחור בחנות או אתר בעלי מוניטין שיש להם מוכרים שיודעים לייעץ בנושאים שונים בתחום, ויכולים לעזור בבחירה של מיטה לחתול.