כלב הוא חיית בית שצריך לדאוג לצרכיה כל העת, ובין היתר, צריך למצוא לה את הפינה הקבועה והפרטית שלה. הכלב זקוק למקום מרבץ או שינה, מכיוון שהוא מבלה בשינה בין 14 ל 16 שעות בממוצע ביממה. כלבים רבים הם פעילים בזמן שהם ערים והם זקוקים למנוחה במקום מרופד ונעים. בעלי הבית מעוניינים אף הם לארגן מקום מתאים לכלב כדי שהוא לא יתרוצץ כל העת בכל רחבי הבית וישאיר שיער שנושר או שאריות אוכל וכדומה. כך שבחירת מזרון מתאים ומיטה נוחה פותרת שתי בעיות בו זמנית.

התאמת מזרון לגודל הכלב ולצרכיו

מזרון לכלב צריך להיות מותאם לגודל הכלב, לאופיו, לגילו ולמצבו הגופני. כלב שרגיל לישון בפישוט איברים חייב מזרון שגדול בכ 12 סנטימטר מעבר לאורכו, וכלב שישן בצורה מכורבלת יקבל מזרון בתוך מיטה מתאימה. כלב פעיל צריך מזרון עם בדים עמידים וחזקים, שיוכלו להחזיק מעמד לאורך זמן. כלב שסובל מבעיות פרקים, יקבל מזרון אורטופדי שיקל על הכאבים שלו וכן הלאה. בעלי הכלבים יבחרו מזרונים שמתאימים בצבעם לצבעי החדר, והמיטות שבהם יונחו המזרנים ייעשו מחומרים שהולמים רהיטים אחרים בחדר בו הם ממוקמים.

בחירת מזרון לכלב – שיהיה קל לניקוי

יש סוגים שונים של מזרונים ומיטות, וכדאי שהם יהיו עמידים, קלים וניתנים לניקוי ולרחצה. כלב שמסתובב מחוץ לבית מביא עימו שאריות שונות ולכלוך שנמצא בחוץ. לעיתים הוא מגיע עם שכבת בוץ, או עם חול ועלים יבשים ורטובים בין כפות רגליו. הוא מלכלך את המזרון, ואי ניקוי שלו יגרום לריחות לא נעימים בתוך הבית. ניתן למצוא מזרון שהבד שלו ניתן להסרה ולכביסה, ובצורה כזאת ניתן להחליף את הבד מדי פעם ולגוון את מראהו. לבעלי כלבים רבים נושא הגיוון בצבעים חשוב מאוד.

בחירת חנות מתאימה

מומלץ לחפש ולמצוא חנויות או אתרים בעלי מוניטין אשר יש להם מבחר מזרונים ומיטות במלאי. בחירת מזרון לכלב תיעשה ביתר קלות כאשר יש כמות גדולה להשוואה ולקנייה. כדאי למצוא מקום אשר יש למוכרים שלו יכולת לתת רעיונות או עצות שונים, ולעיתים, רעיון מסוים יכול להקל על בחירה של מזרון לכלב שתתאים לצרכי הבעלים.